Hełm Balistyczny MICH 2000 Coyote
Hełm Balistyczny MICH 2000 Coyote
Hełm Balistyczny MICH 2000 Coyote
Hełm Balistyczny MICH 2000 Coyote
Hełm Balistyczny MICH 2000 Coyote
Hełm Balistyczny MICH 2000 Coyote

Hełm Balistyczny MICH 2000 Coyote

Obecnie brak na stanie
2 900,00 zł
Brutto

Hełm balistyczny o klasycznym kroju skorupy typu Low-Cut. Kształt skorupy już niemal ikoniczny wypracowany został przez lata doświadczeń na polu walki. Minimalistyczna bryła pozbawiona jest niepotrzebnych geometrii i zoptymalizowana tak, aby zapewnić najwyższą możliwą ochronę głowy użytkownika przy niskiej masie i braku ograniczeń motorycznych.

 

Wykonany z Aramidu Twaron spełnia wymagania ochronne stawiane przez służby mundurowe zapewniając osłonę balistyczną klasy IIIA certyfikowaną normą NIJ 0101.06. Całość powierzchni skorupy pokryta jest farbą Polyurea dzięki czemu kevlar nie jest wystawiony na działanie promieni UV, które osłabiają jego strukturę doprowadzając do spadku właściwości ochronnych hełmu.

MICH, znany także jako ACH (Advanced Combat Helmet) to ewolucja hełmu MICH 2000, który tak jak jego poprzednik, został stworzony do współpracy z systemami komunikacji oraz ochrony słuchu. Geometria skorupy osłaniającej uszy pomieści wiele modeli ochronników słuchu firm takich jak PeltorMSA etc.

Względem swojego poprzednika oferuje znacznie więcej niż tylko ochrona balistyczna. Wyposażony w szyny ARC umożliwia użytkowanie dodatkowych akcesoriów nahełmowych oraz dzięki montażowi NVGM jest przystosowany do pracy z optyką noktowizyjną.

Na skorupie hełmu umieszczono rzepowe panele. Zapewniają one dalsze możliwości personalizacji produktu oraz jego zewnętrzną rozbudowę.

4-punktowe zawieszenie hełmu zapinane na klamrę Fastex zapewnia komfort noszenia i stabilność hełmu na głowie dzięki poszerzonej części podbródkowej oraz poduszce nakarkowej, która wyposażona jest w płynny system regulacji znany między innymi z kasków wspinaczkowych.

Wnętrze hełmu wyściełane jest miękkimi poduszkami mocowanymi do skorupy na panele rzepowe. Takie rozwiązanie umożliwia użytkownikowi ich dowolne przekładanie i konfigurowanie wnętrza hełmu względem swoich potrzeb. 

Poduszki doskonale dopasowują się do kształt głowy zapewniając komfort nawet przy bardzo długim noszeniu a także ułatwiają cyrkulację powietrza.

Rozmiar L- obwód głowy 54-60cm

PGDK-438B
5902808614937
Ten produkt nie ma jeszcze opinii

Zobacz także

Produkt dodany do listy ulubionych

Przywiązujemy wagę do realizowania polityki prywatności. Ograniczamy zbieranie i wykorzystanie danych o użytkownikach do minimum pozwalającego na właściwe świadczenie usług, a przetwarzanie danych w jakichkolwiek celach reklamowych każdorazowo odbywa się wyłącznie za dobrowolną zgodą użytkownika.

Nie przesyłamy również żadnej niezamówionej korespondencji e-mail o charakterze marketingowym, chyba że użytkownik wyrazi na to odrębną, dobrowolną zgodę. - Polityka prywatnosci