.

Nóż Gerber® Strongarm SE Black

Nóż bojowy Strongarm wykonany przez cenioną na całym świecie amerykańską firmę GERBER GEAR.
Połączenie klasycznego gładkiego ostrza ze starannie dobraną stalą tworzy niezastąpione narzędzie w warunkach polowych.

Dzięki wykorzystaniu nylonu, włókna szklanego oraz gumy do wykonania rękojeści i pochwy została obniżona waga całego noża, a przy tym zachowana jego nadzwyczajna wytrzymałość.
Pochwa została przystosowana do noszenia na pasie (pionowa i pozioma orientacja) oraz do montażu w systemie MOLLE.

Jest to średniej wielkości nóż o głowni stałej. Konstrukcję zaprojektowano jako uniwersalny, typowy nóż główny – taktyczny (bojowy) bądź survivalowy. Solidna budowa pozwala wykorzystać go do wielu wymagających czynności, jak struganie, rąbanie, łupanie i batonowanie (łupanie z użyciem pobijaka).
Producent zdecydował się na konstrukcję full tang (pełny trzpień), aby narzędzie charakteryzowało się wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia.

Rękojeść noża ma zaawansowaną konstrukcję. Materiałem głównym jest tu nylon wzmocniony włóknem szklanym. Dodatkowo pokryto go gumową powłoką o dość grubej fakturze, co służy wzmocnieniu chwytu niezależnie od warunków w jakich przyjdzie nam go używać.

Sztywna pochwa noża, również dostępna w dwóch kolorach, wykonana jest z tworzywa sztucznego i przystosowana do noszenia w pionie lub poziomie. System nośny jest zgodny z systemem MOLLE, co pozwala na noszenie noża nie tylko przy pasie, ale też przy kamizelce czy plecaku. Pasek z zatrzaskiem stanowi dodatkowe zabezpieczenie.

Tekst pochodzi z Magazynu Militarnego MILMAG.

430,08 zł
Ilość:
Obecnie brak na stanie

Dane techniczne:

Długość głowni: 122 mm

Długość całkowita: 248 mm

Waga noża: 204g

Waga z kaburą: 309 g

Stal: nierdzewna 420HC

Rękojeść: nylon wzmocniony włóknem szklanym, guma

 

Produkcja: Portland OR, USA

31-003648

Specyficzne zamówienie

Polecane produkty

Produkty, którymi również warto się zainteresować
0
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć