.

Nóż o stałej klindze Ganzo G8012-BK

Ganzo G8012-BK – to nóż oparty na stałej klindze typu full tang. G8012 będącym typowym nożem wyprawowym, przyciąga wzrok nowoczesnym wzornictwem i wrażeniem solidnie stworzonego do zadań specjalnych ostrza.

Stal nierdzewna 440 w połączeniu z klingą full tang o grubości 5 mm jasno definiuje, do czego został stworzony nowy nóż Ganzo. Rąbanie i „batonowanie” nie zrobią na nim wrażenia, a długa na ponad 11 cm krawędź tnąca nadaje wygody i komfortu podczas posługiwania się G8012. Co ciekawe, ostrze jest w pełni wyjmowalne z rękojeści – wystarczy odkręcić tylną nakrętkę blokującą ostrze z chwytem, a sama nakrętka zaś pełni funkcję zbijaka do szyb. Warto w tym miejscu wspomnieć również o specjalnym profilu na górnej krawędzi ostrza przygotowanym pod użycie krzesiwa.

Na zewnętrznej stronie pochwy na nóż umieszczone zostało krzesiwo magnezowe, za pomocą którego z łatwością rozpalimy ogień. Na krawędzi znajdziemy rozcinacz do żyłek, pasów itp. oraz oczko przygotowane pod linkę, dające nam wiele możliwości przymocowania noża. Na wewnętrznej stronie znajdziemy osełkę pozwalająca nam szybko i sprawnie wyostrzyć nasz nóż w terenie. Pochewka wykonana została z tworzywa ABS, jej wykończenie materiałem cordura z oczkiem umożliwiającym przypięcie do pasa.

89,43 zł
Ilość:
Obecnie brak na stanie

Wymiary:

Długość całkowita: 245 mm,

Długość ostrza: 110 mm,

Gruba głowni: 5mm.

Masa: 355

Dane podstawowe:

Profil głowni: Drop Point,
Typ noża: stała klinga - full tang
Typ stali: nierdzewna 440.
Materiał pochewki:
  • cordura,
  • tworzywo sztuczne.
Materiał rękojeści: tworzywo sztuczne.

G801BK

Specyficzne zamówienie

0
0
Korzystając z naszej strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Akceptuj Więcej informacji Odrzuć